نوشته های من

:)
نوشته های من

Do you dream about being interlinked?

interlinked

بایگانی
آخرین مطالب
محبوب ترین مطالب
مطالب پربحث‌تر

جدایی انسان و بقیه جهان

پنجشنبه, ۱۴ آذر ۱۳۹۸، ۰۸:۴۱ ب.ظ


سلام

Alan Watts تو یکی از صحبتاش میگه که:


مردم همیشه فکر میکنن که یه روزی ناخواسته وارد این دنیا شدن و یه روزی هم تموم میشه و میرن. این دیدگاه دیدگاه خیلی کوته بینانه ایه. ماها، یه چیز جدا از این دنیا نیستیم. ماها میوه های این دنیا هستیم. ماها این دنیا هستیم که یه چیزی درست کرده که بتونه خودش رو تجربه کنه.


حالا سوالی که پیش میاد اینه که بعد از مرگ چی میشه؟ تموم میشیم؟

جوابش رو خود طبیعت داره میده. هر سال داره میده. داره میگه که به این درخت نگاه کن! این وقتی زمستون میشه و میمیره تموم میشه؟ نه. واقعیت درخت زیبایی و برگاش نیست. وقتی میمیره دوباره زنده میشه و زیباییش رو بدست میاره. واقعیتش یه جای دیگه است که از بین نمیره هیچ وقت. 


-----------------

یکی از حرفای دیگه ی یه نفر دیگه از این بزرگای هندی هم بود که برداشت من از این بود که میگفت،

وقتی که یه چیزی توی زندگی تکرار میشه، اتفاق خوب، اتفاق بد، اتفاق بی ربط که اهمیتی نمیدی ولی تکرار میشه و هی برات اتفاق میفته، این زبون این دنیاست که باهات داره حرف میزنه. اگه اتفاق بدیه، بدون که منتظرتم که نگاهت رو به موضوع عوض کنی و یه چیزی یاد بگیری. اگه اتفاق خوبیه که دارم میگم آفرین. اگه اتفاقیه که واقعا برات اهمیتی نداره داره بهت میگه که من حواسم هست.

این سیکل طبیعتم یکی از اون اتفاقاس. اتفاقای ناخواسته زندگی که تکرار میشن هم از هموناس. این چهارچوب-Framework ای که توش بوجود اومدیم(یه بخشی از ذات خدا که توش جهان رو ساخته)، میخواد ماها کامل بشیم و حواسش به اشتباهاتمون هست.


--------------------

شاید یه کسی بپرسه چرا انقدر از غرب و شرق نقل قول میکنی؟ مگه خودمون کم داریم؟

میگم که نه، پیامبر گفت علم اگر در چین هم بود برید و یاد بگیریدش و بکار بگیریدش. 

حضرت علی میگه ببین چی میگه نبین کی میگه.

علم منظورش علم زندگیه. اون زمان این قصه هایی که الان بهش علم میگیم که معنی ای نداشته. علم Wisdom بوده نه knowledge. علمی که از درون بجوشه و آفریننده باشه و زندگی رو درست کنه مهمه. اون دانش هم باید تو جهتی باشه که این علم رو گسترش بده. اگه دارم مینویسم چاکرا و ... معنیش این نیست که بودایی بشیم معنیش اینه که این بدبختا خدا سال وقت گذاشتن و علم معنوی انرژی های درون بدن رو در اوردن. بشینیم ببینیم چجوری میتونیم ازش استفاده کنیم.

 • مهسایه

نظرات (۴)

 • دُردانه ⠀
 • شما کتاب انسان و خدای چمران رو خوندی؟

  پاسخ:
  نه متاسفانه. ببینم میتونم بیابمش آنلاین؟
  چطور؟
 • دُردانه ⠀
 • این کتاب، مجموعهٔ چند تا سخنرانی از چمران راجع به خدا و انسان و جبر و اختیار و معاد و مباحثی از این قبیله. چون چمران فیزیک خونده یه کم پیچیده گفته این چیزا رو. ولی قابل فهمه. من هم کتابشو دارم هم پی‌دی‌افشو. فرصت داشتید بخونید بحث کنیم :))

  + مثل پستاتون سنگینه مباحثش!

  پاسخ:
  جالبه دارم میخونمش.
  پیشنهاد خیلی خوبی بود ممنون :)

  می دونی آقای مهدی، چند وقت هست که هرچی چشمم بهش می خوره یا یهویی به فکرش می افتم را می بینم 

  دیشب سرکار روی کمد آبدارخونه اسم یک همکار که بخش دیگه ای رفته دیدم

  دو ساعت بعد سر یک مسئله کاری بهم زنگ زد 

  یا سرشب (دیشب) یاد یه همکارم افتادم (بخاطر حرفهایی که با خواهرم میزدم) امروز صبح تو محل کار بعد از چند سال دیدمش! 

   

  اینا همون اتفاق های بی معنی اند درسته? 

  دقیقا هررررربااااار این اتفاقها میفته میگن پس چرا اونی که میخوام و تمام زندگیم بهش فکر می کنم نمیاد? بعد با خودم میگم چون به وجود این آدمها ایمان دارم

   یعنی می دونم واقعیت دارن ولی اون را

  پاسخ:
  carl jung کارل یونگ
  اسم این اتفاقات رو Synchronicity گذاشته. معنیشم اینه که اتفاقاتی که فقط برای یک ناظر، شبیه به هم یا مرتبط به هم بنظر بیان.

  توی یاد گرفتن طرز کار دنیا، وقتی آدم جلو بره، خود به خود این اتفاقا بیشتر میشن و این همون زبون دنیاست. هیچ کسی هم به جز خودتون نمیتونه بگه که معنیش چیه. تنها چیزی که میخواد بگه اینه که حواسش هست و ازتون تلاش بیشتری شاید میخواد. ولی این که چه معنی ای میده رو خودتون باید استدلال کنید.
  اینم از جذابیت های این دنیای رمز آلودمون

  سلام

  عکسش ترسناک بود:)))

   هیچ اتفاقی توی زندگی بی دلیل نمی افته حتی کلماتی که گاهی بر زبانمون جاری میشه اتفاق هایی ظاهرشون بی اهمیت و بی ربطه 

   

   

  پاسخ:
  سلام
  قشنگه که چشم سومش رو داره نشون میده :) و حاله اش رو (هاله؟)

  اوهوم ولی پذیرش این جمله وقتی اتفاق وحشتناکی برامون می افته سخته. یا اتفاقی که نمیدونیم چرا افتاد. بنظرم ایمان داشتن، ایمان به همینه که یه هدفی هست.